Beyin Mercan !6 cm - Foça Organik
  • Text
  • Text
  • Text
  • Text
  • Text
Beyin Mercan !6 cm
(0 Değerlendirme)
Beyin Deniz Mercanı Yapısında görünen kromozom şekilleri ile evrenin yapı taşını temsil ederken aynı zamanda da beyni andıran bir görüntüsü vardır.
ORTALAMA EBAT 15 CM ÇAP 22 cm
Stok Kodu : IYN1YCW
Stok Durumu : Mevcut
Ürünün Fiyatı
(KDV Dahil)
:
743.86 TL
Ücretsiz Kargo
Akvaryum-Salon-iş yeri dekoratif biblo
2 Adet Kaldı! Acele Et!

Beyin Deniz Mercanı Yapısında görünen kromozom şekilleri ile evrenin yapı taşını temsil ederken aynı zamanda da beyni andıran bir görüntüsü vardır.

Beyin mercanları olarak bilinen serebral görünümlü organizmaların beyinleri yoktur, ancak altı metre boyunda büyüyebilir ve 900 yıla kadar yaşayabilirler! Karayipler, Atlantik ve Pasifik Okyanuslarında bulunan beyin mercanları, Meandroid doku entegrasyonu olarak bilinen şeyi gösterir. Bu şu anlama gelir polipler, mercanların temel yaşam birimi olan birbirleriyle oldukça ilişkilidir. Dokuları diğer mercanlardan daha yakından bağlantılıdır ve iskelet yapıları ile ayrılmaz. Birçok araştırmacı, bir mercanın polip dokusu ne kadar entegre olursa, mercan türlerinin o kadar gelişmiş olduğunu düşünmektedir.

Doku entegrasyonu avantajlıdır, çünkü mercan polipleri besinler, hormonlar ve oksijen — gibi molekülleri aktarabilir, bu da beyin mercan kolonisinin iletişim kurmasını kolaylaştırır. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu güvenlik açığına yol açabilir, çünkü bir polip bile hastalanırsa patojen koloninin geri kalanına hızla yayılabilir. Bazı beyin mercan türleri, siyah bant hastalığı, beyaz veba ve termal gibi hastalıklar nedeniyle toplu ölümlere maruz kalır ağartma.

Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
ÜYE GİRİŞİ / YENİ ÜYELİK
0 değerlendirme ve yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!